" /> Başlığım sayfa içeriği Bitcoin nedir ? – IQ Magazin

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bitcoin nedir ?

Bitcoin nedir ?

Bitcoin nedir. ?

Nitelik : Para Birimi

Çıkış Tarihi : 2008- Kasım

Çıkış yeri : Dublin ( Varsayım )

Yaratıcı : Satoshi Nakamoto  (The New Yorker yazarı Joshua Davis’ in düşüncesine göre Satoshi, aslında Dublin’s Trinity College’ de kriptografi öğrencisi olan Michale Clear olarak biliniyor )

Bitcoin günümüzde son derece ilgi gören yeni elektronik para birimidir. Bitcoin çıktığı ilk günlere nazaran oldukça popüler olmaya başladı . Türkiye de ilk zamanlar hiç duyulmayan para brimi son günlerde özellikle yükselişi maksimum seviyede olduğundan yatırımcılarında ilgisini çekmeye başladı . Bitcoin şifrelenmiş para birimidir. 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından kuruldu. Öncelikle deneysel bir başlangıç yapan para birimi ilk çıkışında sadece belirli ülkelerde geçerliydi . Son zamanlarda her ülkede para karşılığı tranferi yapılan Merkez bankaları tarafından tanınmayan para birimidir. Bitcoin para biriminin kısa adı BTC dir . Zaman geçtikçe Dolar ve Euro kadar ilgi görmesi bekleniyor. Hatta şuan Reel para karşılığı çok çok üstündedir.

 

Bitcoin artık gerçek para karşılığı ile alınıp satılabiliyor ve farklı ülkelere banka yolu dışında transfer edilebiliyor.  Bitcoin için birçok ülke tehlikeli olduğunu görüyor . Yasa dışı işlerin bitcoin ile gerçekleştirenlerin izlerinin takip edilmemesi için bir yol olarak görmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?